sharm effect
Inspiracje, Porady, Zdobienia

Sharm effect, czyli zdobienia mokre na mokrym

Co to jest sharm effect słów kilka.

 

kolory do sharm effect

Najprościej mówiąc jest to metoda, w której malujemy wzory na uprzednio nieutwardzonej warstwie lakieru, czyli mokre na mokrym. Postawą zdobienia  sharm effect może być właściwie każdy kolor; biel,
czerwienie, czernie. Najefektowniej jednak moim zdaniem wygląda to na białym kolorze. Do stylizacji tą techniką mogę nam posłużyć dowolne lakiery hybrydowe. Oczywiście na rynku znajdziecie,
specjalnie przeznaczone do tego typu zdobienia produkty, bazy ( białe bądź przezroczyste) oraz szeroką gamę lakierów hybrydowych z kolekcji sharm effect.

Tak jak wspomniałam wyżej, możecie jednak użyć każdego rodzaju lakieru hybrydowego, ważne by ładnie się ze sobą łączyły i nie rozlewały. Jeśli wasze lakiery hybrydowe należą do dość gęstych,
jednak odpowiednio mocno napigmentowanych, polecam połączyć je z odrobiną połysku bądź bazy. W ten sposób konsystencja bedzie dużo płynniejsza a kolory będą się rozpływać tak jak powinny.

Najcześciej sharm effect stosuje się do malowania róż, ale z powodzeniem można tworzyć przeróżne fantazyjne kształty.

Zobaczcie sami.

sharm effect wzornik

wzornik sharm effect z przyblizenia

wzornik sharm effect prawa strona

sharm effect rozne wzory

Co potrzebujemy?

pedzelki/lakiery do sharm

Przede wszystkim lakiery hybrydowe, top i bazę.

Tak jak wspomniałam wyżej, możemy zakupić specjalnie do tego stworzone lakiery z kolekcji Sharm effect dające efekt rozmytej akwareli, które mają w swojej ofercie szeroką gamę kolorów,
oraz dwie bazy do wyboru- białą badź przezroczystą.

Jak również, wykorzystać już te lakiery hybrydowe i bazę, którą mamy w swojej domowej kolekcji i eksperymentując znaleźć własne, idealne połączenie dające równie spektakularne efekty.

Przyda się nam również sonda, cienki pędzelek oraz wieczko z którego będziemy podbierać kolory do naszego zdobienia.

Jak wykonać SHARM EFFECT?

Zaczynamy od przygotowania naszych paznokci jak do tradycyjnego manicure hybrydowego( usuwamy skórki, nadajemy naszym paznokciom odpowiedni kształt, matowimy oraz odtłuszczamy płytkę
cleaner’em.).

Do moich zdobień użyłam odcieni fioletu, różu oraz granatu. Każdy z tych odcieni jest bardzo intensywny i nasycony. Jako kolor bazowy posłużył mi kolor biały, który utwardziłam w lampie uv/led ( 2min/30 sek.).

Tak przygotowany paznokieć pokrywam baza. I uwaga bardzo ważne NIE UTWARDZAMY!!! Na mokrą bazę przy użyciu pędzelka/ sondy aplikujemy niewielkie kropki lakieru. Jedyne co teraz należy zrobić to czekać, aż nasz wzór rozpłynie się na bazie, tworząc pożądany przez nas efekt. Kiedy efekt nas zadawala utwardzamy zdobienie w lampie po czym pokrywamy go połyskiem ponownie utwardzając (2min uv/ 30 sek led).

sharm effect- malowanie kwiatka

sharm effect- kontynuacja malowania kwiatka
I nasze paznokcie są już gotowe. Prawda, że nie ma tutaj nic skomplikowanego?

sharm effect róxa i kwiatki

W jakich dekoracjach sprawdza się zastosowanie metody sharm effect?

Najbardziej kobiecym motywem przewijającym się w tego typu zdobieniach, są kompozycje kwiatowe. Mogą przybierać wieloraką formę. Zarówno jedno jak i też wielokolorowe, proste, bądź też złożone. Obejmujące całą powierzchnię paznokcia bądź stanowiące tylko delikatny akcent na jednym czy też kilku wybranych. Do ozdobienia środka naszych kwiatowych dekoracji możemy wykorzystać kryształki, kawior czy też zwykły lakier aplikując sondą maleńkie kropeczki.

Jednak Sharm effect to nie tylko kwiatowe dekoracje, możemy nim wyczarować płynnie przechodzące ombre czy też efekt skóry węża oraz wiele innych fantazyjnych dekoracji. W rzeczywistości to tylko od nas zależy jakie niepowtarzalne ornamenty chcemy wyczarować. Za pomocą jednego pociągnięcia pędzelka wzory tworzą się same.

róża, sharm effect

Efekt jaki daje zastosowanie tej metody jest bardzo ciekawy. Za każdym razem wyczarować możemy coraz to ciekawsze dekoracje dające wrażenie pływającego, rozmytego obrazu.
Może wyglądać na bardzo skomplikowany, jednak w rzeczywistości jest bardzo prosty i zajmuje naprawdę niewiele czasu. Jeden z niepowatarzalnych kobiecych motywów, powtarzający się w wielu
stylizacjach.

Tak więc jeśli marzysz o pięknych zdobieniach na paznokciach a nie masz czasu, czy też cierpliwości do malowania misternych wzorów, to zdobienie właśnie dla Ciebie.

Nie potrzeba wyjątkowych zdolności plastycznych, wzory wręcz tworzą się same, dając przy tym niepowtarzalny efekt. Sama zobaczysz jak to dziecinnie proste.

Jak wam się podoba? Teraz czas na Ciebie. Chwytaj swój pędzelek w dłoń i zacznij tworzyć spektakularne dekoracje.

Ściskam,

Asia

Znajdź mnie na google +Znajdź mnie na pinterestZnajdź mnie na instagramZnajdź mnie na TwitterZnajdź mnie na facebooku

PRZECZYTAJ TAKŻE

You may also like...