marmurkowe paznokcie
Inspiracje, Porady, Zdobienia

Marmurkowe paznokcie na kilka sposobów

Marmurkowe paznokcie na kilka sposobów.

marmurkowe paznokcie

Cześć Kochane, w jednym z poprzednich wpisów pisałam o tym jak w prosty sposób stworzyć zdobienia typu Sharm. Dziś czas na coś co możemy wyczarować równie łatwo i szybko, mowa o marble manicure.
Marmurkowe paznokcie mają przywodzić na myśl wyobrażenie naturalnego kamienia. Stylizacja ta jest bardzo klasyczna i elegancka.

Pokaże Wam jak w łatwy sposób stworzyć oryginalne zdobienie, które nie wymaga od nas wielkich zdolności plastycznych a jedynie odrobinę chęci i wyobraźni.  Pokaże Wam kilka sposobów na wykonanie tego zdobienia a już Wy same zdecydujecie, który sposób jest dla Was najlepszy.

Najpopularniejszymi kolorami, przy tego typu zdobieniach są odcienie szarości i bieli w połączeniu z czarnymi, cienkimi kreseczkami, imitującymi pęknięcia, czyli postać w jakiej występuje ten kamień w naturze. Jednak nie zmienia to fakty iż, równie pięknie wygląda w połączeniach z innymi, pastelowymi kolorami, na przykład różu czy fioletu. Czy też zmieniając całkiem konwencje i malując pęknięcia
białym kolorem na czarnym tle.

Pamiętacie jak w poprzednim artykule pokazywałam Wam zdobieniach z efektem dymu? Jeśli nie zerknijcie same tutaj. Taki czarne ”marmurki” mogą być alternatywą dla tych z Nas, które
pokochały tego typu zdobienia.

Zaczynajmy więc!

Do zdobienia potrzebować będziemy:

– biały lakier hybrydowy
– czarny lakier hybrydowy
– dowolny pastelowy lakier hybrydowy
– złoty bądź srebrny lakier hybrydowy bądź gel paint
– biały i czarny gel paint
– top /top no wipe/ top matt
– cleaner
– cienki pędzelek
– słomka/ zatyczka od pędzelka

MARMURKI NA PAZNOKCIACH:

Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia do manicure hybrydowego, pokryciu go bazą i utwardzeniu zaczynamy nasze zdobienie.

Sposób 1.

Kolorem bazowym jest tutaj kolor biały. Pokrywamy paznokieć pierwszą warstwa lakieru, utwardzamy w lampie uv/led ( 2min/30 sek). Nakładamy drugą warstwę białego koloru, nie utwardzamy.

marmurkowe paznokcie
Na kawałku foli , przygotowujemy kilka kolorów: czarny paint gel i nasz pastelowy róż, czy też inny kolor w delikatnym kolorze. Na nieutwardzonym białym kolorze zaczynamy malować pędzelkiem czarne nieregularne cienkie linie. Jak na pewno zauważycie każdy paint gel różni się od siebie. Jedne będą się szybko rozpływały, drugie zaś będą pozostawały w formie cienkiej, wyraźniej linii. To właśnie to sprawia, że masze zdobienie jest coraz to bardziej efektowniejsze i ciekawsze. Jeszcze kilka pociągnięć pędzelkiem zanurzonym w naszym pastelowym kolorze i zdobienie prawie gotowe. Jeśli efekt jaki uzyskaliśmy nas zadowala wkładamy stylizacje do lampy i utwardzamy.

marmurkowe paznokcie w roznych kolorach

Pokrywamy topem i to już wszystko.

RADA: Jeśli chcemy, aby nasz wzorek miał bardziej matowe wykończenie, pokrywamy paznokieć specjalnym do tego typu wykończeń połyskiem – top mat.

marmurkowe paznokcie- matowe wykonczenie

Możecie również tak jak ja ozdobić nasze marmurkowe paznokcie srebrną kreską.

marmurkowe paznokcie- dekoracyjny pasek

Sposób 2.

W tym wypadku kolorem wyjściowym, będzie kolor czarny. Pokrywamy nasz paznokieć czarnym kolorem hybrydowym i utwardzamy w lampie uv/led ( 2min/30 sek.). Nakładam kolejną warstwę
koloru, której już nie utwardzamy. Na wieczku czy kawałku folii aluminiowej przygotowujemy mieszankę z białej hybrydy czy też gel paintu oraz połysku. Taką lekko rozcieńczoną konsystencją malujemy nasze nieregularne linie, rozmywając delikatnie krawędzie. Stopniowo cieniując dodajemy już tylko białej hybrydy. Utwardzamy w lampie, pokrywamy topem i również utwardzamy 2min uv/ 30 sek led.
Kolejne zdobienie gotowe.

marmurkowe paznokcie- czarne

Sposób 3.

Po raz kolejny jako kolor bazowy użyjemy białej hybrydy. Pokrywamy paznokieć i utwardzamy w lampie uv/led ( 2min/ 30 sek.). Nakładamy kolejną warstwę której już nie utwardzamy. Na folii aluminiowej
przygotowujemy sobie kropelkę czarnej hybrydy, oraz białej do której dodajemy odrobinkę czarnego, aby uzyskać szary odcień. Na nieutwardzonej warstwie naszej białej hybrydy, zaczynamy malować
cieniutkim pędzelkiem nieregularne linie czarną hybrydą. Następnie również tym samym pędzelkiem, szare cienkie linie pomiędzy nimi. Nie utwardzamy.

marmurkowe paznokcie- malowanie kresek
Przy użyciu naszej zatyczki od pędzelka bądź słomki dmuchamy delikatnie powietrze, rozmywając tym samym nasze wzorki.

marmurkowe paznokcie- dmuchanie przez zatyczke

RADA: należy pamiętać, aby otwór przez który będziemy dmuchać powietrze był bardzo mały, abyśmy mogły w całości kontrolować to w jaki sposób będą się rozmywać i łączyć ze sobą wcześniej namalowane linie.

Teraz możemy utwardzić nasze zdobienie. Następnie całość pokrywamy topem i utwardzamy po raz kolejny w lampie uv/ led ( 2min/ 30 sek.). Przecieramy cleaner’em. Przy pomocy cienkiego pędzelka maluje dwie poziome  linie złotym gel paintem i wkładam do lampy 2min uv/ 30 sek led. Całość pokrywam topem i utwardzam w lampie. I to wszystsko. Marmurkowe paznokcie gotowe.

marmurkowe paznokcie ze złotymi paskami

RADA: Możecie użyć złotej lub srebrnej tasiemki, bądź zakończyć zdobienie na tym etapie. 

Marmurkowe paznokcie jak widzicie są bardzo proste w wykonaniu. Stanowią idealne zdobienie zarówno dla osób doświadczonych jak i początkujących stylistek. Dajcie znać co myślicie o tym zdobieniu
i który ze sposób przypadł Wam do gustu.

marmurkowe paznokcie na 3 sposoby

marmurkowe paznokcie w zblizeniu

marmurkowe paznokcie w trzech odslonach

Ściskam,

Asia

Znajdź mnie na facebookuZnajdź mnie na instagramZnajdź mnie na pinterest

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

You may also like...