kawior na paznokciach do zdobienia, różne kolory w buteleczkach
Inspiracje, Porady, Zdobienia

Kawior na paznokciach? Hit czy kicz?

Kawior na paznokciach?

kawior na paznokciach do zdobienia, różne kolory w buteleczkach

Jak to nakładać? Ile to się będzie trzymać? Czy w ogóle taki manicure jest ciekawym rozwiązaniem, czy może kiczowatym przestarzałym trendem. W NailS RoomS nie ma pytań bez odpowiedzi. Jeśli chodzi o mnie, to długo te drobniutkie kuleczki leżały głęboko w kuferku wśród innych dekoracji, zanim postanowiłam dać im szanse. Kawior na paznokciach, jakoś sam w sobie mnie nie przekonywał, może głównie przez to, iż forma aplikacji i efekt końcowy nigdy nie dawał satysfakcjonującego dla mnie rezultatu. Jednak, postanowiłam spróbować zrobić to po swojemu, i dać szanse tym drobnym kuleczkom.

I wiecie co, naprawdę kawior na paznokciach może wyglądać efektownie. Nie tandetnie!

O tej technice zdobienia zapewne słyszałyście już bardzo dawno temu. Aplikuje się go zwykle na kolor bazowy poprzez posypanie całej powierzchni paznokcia kolorowymi kuleczkami. Delikatnym dociśnięciu do płytki paznokcia, odczekaniu odpowiedniej ilości czasu, który będzie potrzebny do całkowitego wyschnięcia i dokładnego przyklejenia się kawioru i voilà. Możemy się cieszyć nasz kawior na paznokciach gotowy.

Ja jakoś nigdy, nie byłam zwolenniczką tak ekstrawaganckich dekoracji. Toteż postanowiłam poszukać bardziej subtelnego wykończenia. Owszem kuleczki, same w sobie stanowią element dekoracyjny, ale aby nie wyglądały przesadnie, postanowiłam za ich pomocą stworzyć wzory, które wykonane na jednym paznokciu,będą idealnym pomysłem na manicure karnawałowy.

kawior na paznokciach- zbliżenie na prawą część wzornika

zbliżenie na środkową część wzornika ze zdobieniami kawior na paznokciach

kawior na paznokciach, zbliżenie wzornika z lewej strony

kawior na paznokciach, przybliżenie na dekoracje

kawior na paznokciach- przyblizenie wzornika na dekoracje z kawioru

Postanowiłam też przygotować dla Was szczegółowy opis jednego ze zdobień.

Aaa zapomniałam dodać, jako hybrydomaniaczka, wszystko oczywiście, odbyło się z zastosowaniem tej techniki. A więc łatwo, szybko i przyjemnie :).

Zostańcie ze mną …

Produkty których użyłam do tego zdobienia:

  • lakier hybrydowy w kolorze fioletowym
  • baza i top hybrydowy
  • przezroczysty żel czy klej do tipsów
  • kawior i kolorowe kryształki
  • drobno zmielony brokat
  • cienki pędzelek

Zaczynamy standardowo od przygotowania paznokcia do manicure hybrydowego. Jako kolor bazowy posłuży nam w tym wypadku kolor fioletowy, który pokrywamy topem i utwardzamy w lampie uv/ led     ( 2 min/ 30 s). Przemywamy top wacikiem nasączonym w odtłuszczaczu.

kawior na paznokciach- kolor bazowy fiolet przygotowanie

Teraz czas na przygotowanie naszego kawioru i kryształków, którymi będziemy dekorować naszego paznokcia. To na jakie kolory, kształty koralików się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Ja użyję kawioru w kolorze jasno fioletowym, kilku kryształków w kolorze fioletowym i srebrnym.

kawior na paznokciach- przygotowanie materiałów

Teraz pozostaje kwestia tego, jak ten nasz kawior na paznokciach będzie się trzymał. Do tego zadania użyłam przezroczystego żelu( Hardi Clear). Wy możecie użyć jakiegokolwiek kleju do tipsów, czy też topu.

Zaczynamy zdobienie!

Za pomocą cienkiego pędzelka namoczonego w przezroczystym żelu naznaczam formę łuku  do którego będę przyklejać kawior. Kawior nakładam za pomocą sondy. Utwardzam w lampie led 15 sek/ 2 min uv.

kawior na paznokciach w kształcie łuku

Następnie, pod łukiem w centralnej części umieszczam kryształek w kolorze srebrnym który,obtaczam kawiorem w kolorze jasnego fioletu. Wszystko to oczywiście aplikuje na wcześniej namalowanym żelem wzorze. Utwardzam w lampie led 15s/ uv 2 min.

aplikacja kawior na paznokciach

Znowu wracamy do naszego kawioru. Tworzymy kolejny łuk z kawioru pod kryształkiem. Utwardzamy w lampie led 15 s/ uv 2 min.

kawior na paznokciach- aplikacja ciag dalszy

Teraz przechodzimy do przyklejenia kryształków. Ja wybrałam do tego celu różnej wielkości srebrne kryształki oraz drobne w kolorze jasnego fioletu. Przyklejamy tworząc kompozycję kwiatu. Umieszczając największy kryształ pośrodku. Całość utwardzamy w lampie 15 s led/ 2 min uv.

aplikacja kryształków i kawior na paznokciach

Naszego kwiatuszka, będziemy teraz obtaczać kawiorem, przyklejając go tak, aby tworzył kontur wokół kwiatka. Następnie utwardzamy w lampie jak we wcześniejszym kroku.

kawior na paznokciach i kryształki różnej wielkości

Teraz będzie nam potrzebna odrobina drobno zmielonego brokatu czy pyłku. W górnej części paznokcia, aplikujemy brokat. Wypełniając przestrzeń nad łukiem.

zdobienia kawior na paznokciach z dodatkiem brokatu

A następnie wokół kwiatka. Utwardzamy całość i pokrywamy topem, omijając kryształki i kawior. Czas utwardzania w lampie: uv 2min/ led 30 s.

kawior na paznokciach, wypełnianie przestrzeni pomiędzy brokatem fioletowym

I gotowe! Tak wygląda efekt końcowy naszego zdobienia.

efekt koncowy zdobienia - kawior na paznokciach

Mam nadzieję, że i Wam się spodobały zdobienia z użyciem kawioru. Dajcie znać w komentarzach.

Ściskam,

Asia

Znajdź mnie na google +Znajdź mnie na pinterestZnajdź mnie na instagramZnajdź mnie na TwitterZnajdź mnie na facebooku

PRZECZYTAJ TAKŻE

You may also like...