kropeczki
Inspiracje, Porady, Zdobienia

Z cyklu zrób to sam -” Dot nail art” domowymi przedmiotami

Jesteś wielką fanką nail art? Świetnie! Chciałabyś stworzyć efektowne zdobienie w stylu dot nail art, ale nie wiesz jak to zrobić? Nic prostszego.

Pokażę Ci, jak przy pomocy domowych przedmiotów uda nam się stworzyć perfekcyjne i zarazem oryginalne zdobienie.

Wiec co właściwie potrzebujemy?

W sklepach znajdziemy wiele narzędzi które, mogą ułatwić nam wykonanie tego zdobienia. Jednak nie będąc profesjonalną stylistką, sprawa się komplikuje, bo decydując się na zakup konkretnych narzędzi do wykonywania zdobień nie wiemy, na które konkretnie się zdecydować. Czy sugerować się ceną, czy też wybierać produkty z tzw. niższej półki, ryzykując tym samym to, iż produkt ten może wcale nie spełniać naszych oczekiwań.

Jednak czy domowymi przedmiotami nie dałoby się czegoś wyczarować? Nail art w zaciszu własnego domu? Oczywiście że tak!

Żeby coś wynaleźć, wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu

Otóż to. Wykorzystując proste narzędzia, które na pewno znajdziesz w domu, stworzysz oryginalne punktowe zdobienie, którym później będziesz mogła chwalić się przed koleżankami.

Sprawdź listę narzędzi, która dla Ciebie stworzyłam, a która pomoże Ci stworzyć Twój wymarzony design.

ZAPAŁKA

 dot nail art- kropeczki lakierem bordowym przy pomocy zapałek
Zapałki mają bardzo interesujący kształt, dzięki któremu możemy tworzyć dwa rodzaje punktowych zdobień, wykorzystując przy tym oba końce do uzyskania pożądanego efektu. Zaokrąglony część nadaje się doskonale do drobnych, okrągłych punktów, zaś płaską stroną zapałki wyczarujemy pojedynczy kwadratowy punkt.

WSUWKI DO WŁOSÓW

dot nail art- kropeczki lakierem niebieskim przy pomocy wsuwek

Tak, tak kochane, dobrze zrozumiałyście. Mowa tutaj o tych prostych, czarnych haczykach, które, jeśli nie mamy ich w domu, możemy je nabyć w każdym kiosku czy też sklepie na rogu. Z pozoru mogą wydawać się nieprzydatne, jednak są bardzo pomocne przy tworzeniu prostych i oryginalnych wzorów. Tak więc, zanurz końcówkę wsuwki w jednym ze swych ulubionych lakierów i wypróbuj w jaki sposób w mgnieniu oka możesz stworzyć doskonałe zdobienie.

DŁUGOPIS

dot nail art- pomarańczowe kropeczki zrobione używając domowych narzędzi- długopisu

Końcówkę długopisu możemy w prosty sposób wykorzystać do uzyskania maleńkich punkcików. Idealnie nadaje się do wykończenia zdobień, które potrzebują tylko delikatnego
i precyzyjnego wypełnienia. Jednak należy pamiętać, aby wybierać najlepiej długopisy zużyte, aby nasze punkty były czyste i idealnie dopracowane.

PĘDZEL

dot nail art- kropeczki zrobione przy pomocy pędzla i lakieru do paznokci

W zależności od tego jaki pędzelek akurat znajdziemy w domu, czy to będzie pędzelek do makijażu , czy tez zwykły pędzel do malowania farbkami, możemy tworzyć większe bądź mniejsze punkty, mniej lub bardziej precyzyjne.

WYKAŁACZKI

dot nail art- kropeczki wykałaczkami maczanymi w żółtym lakierze do paznokci

Wykałaczki są chyba jednym z moich ulubionych przyborów kuchennych, które świetnie posłużą nam do dekoracji w stylu “dot nail art”. Oba końce wykałaczki mogą być wykorzystane do tworzenia kropeczek. Ostra krawędź sprawia, że z łatwością możemy kontrolować rozmieszczenie i precyzyjnie stawiać punkty. Świetnie się sprawdzają przy tworzeniu okręgów, kwiatowych wzorów, czy tez równolegle położonych względem siebie punktów.

PINESKI

dot nail art- kropeczki przy pomocy pinesek maczanych w lakierze fioletowym

Kolejnym fantastycznym narzędziem do tworzenia naszych punktowych zdobień są pineski. Dobierając i zestawiając rożne typy i kształty pinesek, możemy tworzyć własne, fantazyjne i niepowtarzalne zdobienia. Ostra końcówka będzie pomocna przy drobnych punkcikach, zaś główka pineski nada kształt różnorodny, w zależności od wielkości użytej przez nas pineski.

AGRAFKA

dor nail art- kropeczki przy pomocy lakieru do paznokci i agrafki

W tworzeniu naszych wymarzonych zdobień również świetnie sprawdzi się agrafka. Wystarczy zanurzyć ostry czubek agrafki w ulubionym kolorze i delikatnie przyłożyć do paznokcia, aby wyczarować maleńki punkcik, który dopełni naszą wspaniałą stylizację. Należy jednak uważać i robić to bardzo ostrożnie, nie używając przy tym zbędnej siły, aby nie skaleczyć płytki paznokcia ostrzem agrafki.

IGŁA

dot nail art- kropeczki wykonany przy pomocy igły i lakieru do paznokci

Igły, podobnie jak agrafki, dzięki swojemu ostrzu pozwalają na tworzenie maleńkich punktów. W prosty i szybki sposób stworzymy wzory i kształty, które zadziwią każdego.

OŁÓWEK

dot nail art- kropeczki wykonane używając lakierów do paznokci oraz ołówków

Kolejnym uniwersalnym narzędziem do tworzenia rożnych wzorów paznokci jest ołówek. Dzięki rożnym stopniom ostrości ołówka możemy dobierać kształt i formę, jaka jest dla nas najodpowiedniejsza. Ostry czubek da nam wyraziste, małe punkty; zaokrąglony- pośredni kształt, a całkowicie tępe zakończenie- największe punkty. To od Ciebie zależy, jakiego rodzaju pragniesz Cię w danym momencie na swoich paznokciach, możesz łączyć, eksperymentować i bawić się do woli, zmieniając kształty.

Kochana, jestem pewna, że posiadasz większość z tych narzędzi w domu i już teraz możesz przystąpić do tworzenia swoich oryginalnych wzorów.

Pamiętaj przy tym również, że aby manicure był trwały i wyglądał atrakcyjnie, lakiery których zamierzasz użyć powinny być osadzone na dobrej bazie i lakierach mocno napigmentowanych, aby uzyskać wyraziste kolory i kształty.

Daj znać jak Ci poszło i podziel się z nami wrażeniami. Czy moje pomysły okazały się dla Ciebie pomocne? Które z elementów już wypróbowałaś do stworzenia własnego ‘dot nail art’? A może znasz inne przydatne narzędzia, które w łatwy sposób mogą posłużyć do kreowania wymarzonej dekoracji paznokci?

Czekam na Twoje komentarze oraz zdjęcia z inspiracjami.

Buziaki,

Asia

Znajdź mnie na google +Znajdź mnie na pinterestZnajdź mnie na instagramZnajdź mnie na TwitterZnajdź mnie na facebooku

RelatedPost

You may also like...